Новини

Останні новини


 1 червня 2017 р. представницька делегація з Польщі прибула у Винники. Представники польського міста Луков та тамтешнього госпіталю святого Тадея вивчали потреби обласної лікарні інвалідів війни та репресовних імені Юрія Липи у Винниках для реалізації спільного проекту на отримання гранту від ЄС.

Як повідомили у Винниківській міськраді, винниківчани спільно з польськими колегами повинні до 10 червня подати перелік  робіт, які можуть бути виконані у госпіталі імені Юрія Липи в разі успішної реалізації цього проекту (отримання гранту від Європейського Союзу). Госпіталь у Винниках має шанс отримати грант на суму 1 мільйон євро.

Винники і місто Луков (Польща) спільно подали документацію на отримання згаданого гранту. Саме з метою узгодження всіх питань делегація з Польщі й прибула у Винники.

Керівництво госпіталю інвалідів війни та репресованих імені Юрія Липи планує використати згадані кошти для створення й облаштування там відділення реабілітації учасників АТО.

Серед найнагальніших проблем, які планують вирішити в госпіталі в разі отримання коштів (зі слів керівника цього медзакладу Петра Федуня), придбання 40 ліжок для хворих-спінальників, ремонт приміщень і даху лічниці. Також медики планують відремонтувати й ввести в дію два басейни (зі слів лікарів, це дуже важлива складова в довгому процесі реабілітації воїнів АТО).

На нараді, поряд із керівництвом лікарні, й польськими друзями, також були міський голова Винник Володимир Квурт, його заступник Богдан Шустер, секретар ради ВМР Ігор Жуковський, спеціаліст із питань інвестиційних програм ВМР Валерій Підпалюк.

Під час наради керівник госпіталю Павло Федунь озвучив цікаві факти про очолюваний ним медзаклад. З‘ясувалося, що зараз у госпіталі є 745 ліжкомісць, 15 відділень та 968 працівників. Протягом року госпіталь обслуговує від 15 до 17 тисяч пацієнтів. 80-85 відсотків хворих є ветеранами війн, різних збройних конфліктів і репресовані. 7,3 відсотки пацієнтів госпіталю є учасниками АТО.

Госпіталь у Винниках є найбільшим в Україні серед медзакладів, які лікують ветеранів війни та репресованих.